A második aktív napra az volt a terv, hogy egy nap alatt öt országban találjunk ládákat.
Mainz pont jól helyen van ahhoz, hogy egy ilyen túra kiindulópontja legyen.
Először egy német ládát kerestünk meg (mellesleg a Saar-vidéken, egy újabb német tagállamot meghódítva az addigi Rheinland-Pfalz1 és Hessen után), majd átmentünk Franciaországba.
Itt többek közt egy aranyos kis útmenti keresztnél találtunk egy ládát.
Ahol ez a kép készült, ott a hátam mögött öt méterrel, földút túloldalán már (még) Németország volt.
Franciaországban jártunk ugyan, de Lotaringiában, úgyhogy vicces volt látni azt a sok német (vagy pontosabban: lotaringiai frank) nevet mindenütt.
Ezzel együtt mégiscsak elkapott a Franciaország-feeling, és nosztalgikus hangulat (valaha fél évet éltem itt).
Ha már Franciaországban jártunk, akkor természetesen megnéztük az Eiffel-tornyot is (egyébként nem is olyan nagy, mint a filmek alapján hinné az ember).
Schengenben ebédeltünk, és itt is megtaláltunk két ládát (ez már Luxemburg volt).
Ennek kapcsán jut eszembe, hogy vicces volt ezekkel a politikából ismert nevekkel találkozni (Maastrichton is keresztülmentünk), de a többiek (a rockzenével valaha hivatásszerűen foglalkozó Tetovált Lánnyal az élen) különösen azokat a német szavakat és neveket értékelték útközben, amik különféle együttesekre utaltak: Ramstein, Autobahn, Kraftwerk.
Luxemburg után Belgium jött, ahol egy igazi ereklyét kerestünk fel.
Európa (legalábbis a kontinens...) legrégibb ládáját, amit még 2000. júliusában helyeztek ki.
Egész egyszerűen a „Geocache” nevet viseli. Ez még egy kétjegyű GC-kódot visel (ma már, a lassan 3 millió ládához kicsit hosszabb kódok kellenek). Szépek a koordinátái is: ezredpercre pontosan az északi szélesség 50° 00.000’ és keleti hosszúság 005° 00.000’-nál található.
Utána még beugrottunk Hollandiába is, majd az úton visszafelé még belefért egy újabb német láda, és ezzel egy újabb tagállam (Nordrhein-Westfalen2).
Aztán este, Mainzban regisztráltunk a másnap kezdodő gigaeseményre, amely regisztráció maga is egyben egy találkozónak számított.
Tartalmas nap volt, és ezt a napot (érdekes módon) sikerült is viszonylag időben befejezni.
Erre szükség is volt, mert a másnapi rekordkísérlethez korán kellett kelni...
__________
- Ennek a magyar neve a hivatalos helyesírással így néz ki: Rajna-vidék–Pfalz.
Egy néven belül kiskötőjel és nagykötőjel is. Szeritem ez borzalmas, úgyhogy maradok inkább a német névnél. - Na, ez is: Észak-Rajna–Vesztfália